Kite Park
Warszawa. Polska

kite park

KITE PARK, WARSZAWA, POLSKA

Ten projekt koncepcyjny opiera się na myśleniu o recyklingu i ponownym wykorzystaniu istniejących elementów miasta w taki sam sposób, jak robi to natura. Jest to nowy sposób myślenia o rekreacji miejskiej zwany sukcesją miejską i recyklingiem miejskim, który będzie odpowiedzią na zmiany społeczne, gospodarcze i ekologiczne w rozwijających się i zmieniających się miastach. Projekt zakłada ponowne wykorzystanie wiaduktu biegnącego przez centrum Warszawy i stworzenie zielonego korytarza z użyteczną przestrzenią publiczną z silnymi punktami edukacji ekologicznej. Znajdą się tam trawniki, ogrody piknikowe i gaje hamakowe, gdzie mieszkańcy będą mogli się zrelaksować i spotkać: plac, kawiarnia i interaktywna sztuka dla rozrywki i zabawy oraz miejskie rolnictwo dla edukacji.

Długie, liniowe, ciągłe krajobrazy będą produktywną miejską oazą, sprzyjającą szerszemu środowisku dla różnorodnej gamy roślin, zwierząt, ptaków i motyli. Plan zakłada nie tylko podniesienie ekologii obszaru poprzez nowy zielony korytarz, ale także ujednolicenie i wzmocnienie tożsamości lokalnego sąsiedztwa.

Obszar ten zostanie otoczony drzewami i zadrzewieniami, tworząc nowy korytarz ekologiczny. Chociaż jest to konkretna propozycja dla konkretnego miejsca, można ją powielać i rozszerzać, aby wpływać na szersze i dłuższe korytarze w miastach w całym kraju i na całym świecie.