Kompleks wielofunkcyjny
Tjumen. Rosja

mfc

KOMPLEKS WIELOFUNKCYJNY, TIUMEŃ, ROSJA

MFC to wielofunkcyjny luksusowy kompleks składający się z dwóch bloków mieszkalnych oraz centrum handlowo-biznesowego. Teren podzielony jest na dwie strefy: trójkątny park oraz teren wokół biurowca i osiedla.

Park podzielony jest na dwie części otoczone specjalnie zaprojektowanymi murami oporowymi-ławkami. Ponieważ centrum biznesowe ma formę pięciokąta, zdecydowano się wykorzystać tę geometrię w ogólnym projekcie krajobrazu. Tak więc pięciokątny kształt ma chodnik, przestrzenie parkowe, ławki i krzewy. Przed centrum biznesowym znajdują się elementy wodne. Geometria fontann powtarza kształt budynku i wygląda jak ściana wody spływającej z wysokości drugiego piętra. Czarny granit tworzy efekt lustra wodnego.

Dziedziniec to teren prywatny dla mieszkańców. Znajdują się tu 3 fontanny, plac zabaw i ogród miejski. Specjalnie zaprojektowane ogrodzenie dziedzińca jest pokryte zielenią. Paleta roślin jest zróżnicowana: jabłonie, sosny, drzewa wielopniowe, krzewy i byliny o gęstym nasadzeniu. Tarasy znajdują się na dachu centrum biznesowego. Meble i oświetlenie tworzą domową atmosferę komfortu. Specjalny system nasadzeń służy do intensywnego zazieleniania tarasów na dachu. Daje możliwość sadzenia drzew nawet tam, gdzie brakuje żyznej warstwy. Elementy małej architektury: rzeźba, elementy wodne, mała architektura, ogrodzenia i różne elementy oświetlenia tworzą jeden niepowtarzalny projekt.