Perviy Kvartal
Vidnoye. Obwód Moskiewski. Rosja

perviy kvartal

PERVIY KVARTAL, VIDNOYE, OBWÓD MOSKIEWSKI, ROSJA

W centrum dzielnicy znajduje się zielony plac z trawnikiem piknikowo-imprezowym (otoczony amfiteatrem), fontanną, placem zabaw na wzgórzu, kawiarnią na świeżym powietrzu, pawilonem społecznym i ogrodem na dachu. Kompleksy mieszkalne są połączone terenami zielonymi i reprezentowane są przez skwery, publiczne place zabaw, trawniki piknikowe, bulwary piesze i ogrody. Przy wjeździe do dzielnicy chodniki i drogi są wykonane na tym samym poziomie, tworząc wspólną przestrzeń dla pieszych i samochodów – „wspólne ulice”. Dzięki takiemu rozwiązaniu zmniejsza się prędkość pojazdu, zwiększa się ruch pieszy i zwiększa atrakcyjność handlową ulic.

S&P zaprojektował również przedszkole „Tajga las” w powiecie. Główną ideą projektu jest stworzenie przyjaznej i otwartej przestrzeni do gier i edukacji, co ma bezpośredni związek z naturą regionu.
Podstawą zagospodarowania przestrzennego dziedzińca jest teren o różnicy ponad 1,5 metra. Dzięki temu plac zabaw znajduje się na różnych poziomach i nabiera dodatkowej wartości zabawowej. Uwzględniono potrzeby różnych grup mieszkańców: stworzono strefę sportu, strefę treningu, piaskownicę z pergolą oraz strefę jogi. Charakterystyczną cechą są prywatne tarasy mieszkań na parterze.
Paleta roślin jest zróżnicowana: trawniki, podszyty, mieszanki ziół i bylin, różnorodne krzewy oraz wielkogabarytowe drzewa iglaste, liściaste, kwitnące. Rośliny różnią się wysokością i gęstością, kwitną o różnych porach roku, dzięki czemu przestrzeń zawsze wygląda różnorodnie