Solnechniy park
Jekaterynburg. Rosja

solnechniy park

SOLNECHNIY PARK, JEKATERYNBURG, ROSJA

Park został zaprojektowany jako centralna zielona strefa osiedla Solnechniy w Jekaterynburgu. Teren położony na obrzeżach miasta nie posiadał terenów rekreacyjnych. Aby utrwalić nowe projekty mieszkaniowe w otaczającym krajobrazie, zaproponowano budowę parku dzielnicowego, który zapewni mieszkańcom przestrzeń do spacerów i rekreacji.

Park zaprojektowano z maksymalną liczbą terenów zielonych i stref wielofunkcyjnych, aby zrównoważyć wpływ „solidnej” architektury, która będzie go otaczać w przyszłości. Plan został podzielony na dwa etapy budowy. Pierwsza faza została zrealizowana latem 2017 roku. Ta część parku od czasu jego otwarcia stała się bardzo popularnym miejscem. Znajduje się obok głównej ulicy dzielnica Solnechniy, zapewniająca przyjemne miejsce do wypoczynku dla już tu mieszkających rodzin.

Dwie narożne strefy wejściowe od północy i południa tworzą place wykorzystywane do wydarzeń publicznych. Trzecia strefa wejściowa podkreśla perspektywę ulicy. Znajduje się w centrum, na osi przyszłego głównego okrężnego ciągu dla pieszych, który będzie przebiegał wzdłuż granicy, obsadzony bylinami.

Park Solnechniy stał się pierwszym parkiem publicznym tej skali, jaki kiedykolwiek został zbudowany przez prywatnego dewelopera w Jekaterynburgu. Park jest platformą startową w szeregu zielonych otwartych przestrzeni publicznych, które stworzą zielone ramy dzielnicy Solnechniy.