Tomsk 1
Tomsk. Rosja

tomsk 1

TOMSK 1, TOMSK, ROSJA

Nowe osiedle mieszkaniowe w Tomsku zlokalizowane jest wzdłuż nabrzeża rzeki, przy głównej ulicy miasta. Najdłuższy i najwyższy budynek oddziela ruchliwą ulicę od pozostałych okolicznych budynków mieszkalnych. Kaskadowy teren tworzy duże tarasy, które stają się zielonymi dachami parkingów podziemnych i tworzą dziedzińce.

Przestrzeń publiczna z placem imprezowym wzdłuż głównej ulicy wita użytkowników szerokimi ścieżkami, ścieżkami rowerowymi, zadaszeniami drzew i luksusowymi przestrzeniami, w których można usiąść i cieszyć się otoczeniem. Projekt krajobrazu zapewnia łatwy i wygodny dostęp między dziedzińcami a rzeką. Faliste ścieżki i organiczne linie miękkiego krajobrazu odpowiadają naturalnemu charakterowi otaczającej przyrody wzdłuż rzeki.

Zapewnione są boiska zabawowe i sportowe w zależności od projektowanej architektury i potrzeb mieszkańców. Każdy budynek ma własną otwartą przestrzeń z trawnikiem piknikowym i dziedzińcem mieszkalnym, w którym można się zrelaksować, spotkać towarzysko i aktywnie. Krajobraz został zaprojektowany dla wszystkich grup wiekowych i różnych potrzeb.
Krajobraz staje się w ten sposób zieloną i zrównoważoną enklawą tego obszaru.